Porządek w jednej puszce, czyli pomysły na organizer biurkowy z recyklingu

biuro

Uporządkowana przestrzeń na biurku sprzyja efektywniejszej pracy czy nauce. Zmuszeni do szukania różnych, drobnych przedmiotów w biurku zniechęcamy się do robienia czegokolwiek. I choć część z nas nie lubi porządkować, to przyzna, że w harmonijnie ułożonej i dobrze zagospodarowanej przestrzeni czuje się dobrze.

Wystarczy niewiele, by z niepotrzebnych opakowań po żywności czy kosmetykach stworzyć niebanalny pojemnik z przegródkami na przybory szkolne. Rolki po papierze toaletowym czy słoiki to już niemal sztampowe materiały recyklingowe do obróbki. Przyjrzyjmy się nieco innym opakowaniom. Te z metalu są znacznie trwalsze od papieru i nie potłuką się podczas upadku, jak szkło. Możemy więc przygotować kilka puszek po warzywach czy owocach konserwowych.

Przed ozdabianiem należy usunąć etykiety, dobrze umyć i wysuszyć pojemniki. Wykorzystajmy wyłącznie te puszki, które posiadały zawleczki do otwarcia. One umożliwiły precyzyjne i dokładne otwarcie, bez zadr, które mogłyby ranić skórę.

Puszki trzeba ze sobą skleić. Można ustawić je pionowo, jedna przy drugiej lub poziomo w piramidę. Ułożonym pionowo opakowaniom możemy nadać nietypową formę, np. kwiatu lub serca. Stalowe puszki wyglądają równie efektownie i elegancko, co te ozdobione. Idealnie nadają się do modernistycznych aranżacji. Jeśli puszki chcemy ozdobić możemy do tego użyć kleju i kolorowych koralików, wstążek, farb w sprayu, sznurka, koronki czy papieru samoprzylepnego. Wzór możemy dopasować do wystroju wnętrza (inne pomysły na domowe dekoracje, wykonane własnoręcznie, znajdziesz po wejściu w ten link).

Zamiast puszek możemy również użyć wysokie opakowania od mydeł w płynie, najlepiej uzbierać trzy czy cztery takie same. Z opakowań zdejmujemy etykiety. Myjemy je i osuszamy. Następnie odcinamy z każdego górną część z nakrętką, z tym, że na różnych wysokościach. Do cięcia powinno się użyć bardzo ostrego narzędzia, by wyszło precyzyjne. Następnie krawędzie oklejamy wokół kolorową wstążką i naklejamy kokardy lub owijamy naturalnym sznurkiem.

Dodatki zadecydują o ostatecznym stylu i kształcie pojemników. Łączymy je ze sobą w ten sposób, by utworzyły coś na kształt schodków. I gotowe! Eko organizer na Twoje biurko. Więcej ciekawych pomysłów na http://domifikacje.pl/cos-z-niczego/organizer-biurkowy/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*