Brama przesuwna i rozwierna. Którą wybrać?

Brama wjazdowa jest niejako wizytówką posesji. Mimo to powinna być ona nie tylko efektowna, ale też solidna i funkcjonalna. Do wyboru mamy przede wszystkim bramy przesuwne i rozwierne. Którą najlepiej wybrać?

Bramy przesuwne

Brama wjazdowa przesuwna ma kilka podstawowych zalet. Zaliczamy do nich pełne światło wjazdu po jej otwarciu oraz możliwość montażu bez konieczności pozostawiania wolnego miejsca, co przydaje się głównie w przypadkach, gdy przestrzeń między wjazdem a garażem jest stosunkowo niewielka.

Bramy wjazdowe przesuwne świetnie sprawdzają się także zimą lub w gorszych warunkach atmosferycznych. Ich użytkowanie nie wymaga odśnieżenia dużego obszaru przy bramie, natomiast przy silnym wietrze nie ma zagrożenia ich nagłego zamknięcia.

Rozważając montaż bramy przesuwnej warto jednak mieć na uwadze, że ze względu na jej konstrukcję musimy posiadać stosunkowo szerokie ogrodzenie, a teren je otaczający powinien być idealnie płaski.

Bramy rozwierne

Brama rozwierna, podobnie jak przesuwna, również posiada pewne zalety i wady. Modele rozwierne są z pewnością łatwiejsze w montażu. Przy tym rodzaju bramy wjazdowej musimy zadbać o możliwość zamocowanie słupków do podwieszenia słupków, a ponadto, by teren, w stronę którego będzie ona otwierana, był płaski. Bramy rozwierne będą też polecane w przypadku posesji z wąskim terenem wjazdowym.

Problemy mogą jednak pojawić się przy trudnych warunkach pogodowych. Otoczenie bram rozwiernych trzeba dokładnie odśnieżać, natomiast przy silnym wietrze istnieje ryzyko przesunięcia skrzydeł.

A jak kształtują się ceny bram przesuwnych i rozwiernych? Ostateczny koszt zależy oczywiście od indywidualnych potrzeb i zastosowanych rozwiązań, niemniej ogólnie przyjmuje się, że bramy rozwierne są tańszym wariantem niż przesuwne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*