Kreatorzy rzeczywistości

kreatywnoscKażdy marzy o tym, aby odnieść sukces zawodowy i szczególnie nie zmęczyć się przy tym. Jest to możliwe do osiągnięcia, ale pod jednym warunkiem – tylko, jeśli robimy to, co naprawdę kochamy i chcemy robić. Praca na etacie jest dość ciasnym mundurkiem dla naszej kreatywności, dlatego może warto otworzyć własną firmę?

Praca na etacie dla niektórych jest spełnieniem marzeń, ci bardziej krnąbrni, nie wytrzymają jednak długo, wykonując czyjeś polecenia i chowając swoje wizje do kieszeni. Dla wolnych duchów etat może być trampoliną do własnego pomysłu. Można się tu zorientować jak działa rynek, jakie mechanizmy nim kierują i …czego nie chcemy robić. Czasem trzeba ubrać ciasne buty po to, by docenić to, gdy je zdejmiemy. Po latach duszenia się w ciasnym etacie, może czas wykorzystać swoje doświadczenie i zrobić coś po swojemu.

Rozwiń skrzydła. Ludzie kreatywni widzą świat inaczej niż szara masa. Często widzą to, co innym zajmuje lata. Coraz więcej ludzi nie zgadza się na nudną i szarą rzeczywistość, tak więc ludzie z otwartymi umysłami będą coraz bardziej potrzebni. Pomyślmy jak chcielibyśmy zmienić rzeczywistość i postarajmy się to spieniężyć.

Formalności to drobiazg. Praktycznie wystarczy jeden dzień na to, by to wszystko skutecznie załatwić. Musimy jednak znać już nazwę i zakres działalności firmy. Co ważne, warto przemyśleć wkroczenie w szeregi vatowców. Pozwoli do odliczać zakup różnych sprzętów. Do tego, dzięki złożeniu deklaracji VAT-R otwieramy sobie drogę do współpracy z większymi podmiotami gospodarczymi. Prawda jest taka, że vatowcy trzymają się razem ( dzięki temu mogą odliczać czyjeś usługi od swoich kosztów).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*