Wolny zawód, czy stałe zatrudnienie?

praca

Elastyczne formy zatrudnienia, wolne zawody, nieszablonowe rozwiązania w zakresie zatrudniania pracowników stają się powoli codziennością. Co raz więcej pracodawców w nietypowym zatrudnieniu podległych sobie osób widzi przyszłość dużych firm. Dla nich nie liczy się przede wszystkim to gdzie wykonujemy dana pracę, ale jak wywiązujemy się z powierzonych obowiązków.

Zgodnie z tym miejsce pracy, w której zostają wykonywane poszczególne czynności nie jest już tak ściśle powiązane z danym adresem. Część prac spokojnie możemy wykonywać w zaciszu domowym lub w swoim prywatnym biurze.

Kto najczęściej jest przedstawicielem wolnych zawodów?

Do tejże grupy najłatwiej jest chyba przypasować zawody specjalistyczne, związane z marketingiem, branżą it oraz nowoczesnymi technologiami. Spokojnie możemy zatem wyróżnić tutaj: informatyków, grafików, marketingowców, copywriterów.

Jaka jest podstawowa różnica pomiędzy zawodami tradycyjnymi a tzw. wolnymi strzelcami?

Pierwsza grupa jest bardzo mocno związana z instytucją, w której została zatrudniona. Codzienne przychodzenie do pracy. Następnie przebywanie w niej przez kolejne osiem godzin to normalność. Nikomu nie przychodzi nawet do głowy, że mogłoby być inaczej.

Druga grupa swoją pracę uzależnia od zupełnie innych komponentów. Tutaj w dużej mierze liczy się sprzęt na którym jest wykonywana praca, dane zlecenie. Otoczenie, nie ma żadnego wpływu na jakość jego wykonania. Wręcz przeciwnie czasem potrafi nawet przeszkadzać w dojściu do meritum sprawy.

Co do tego, ze liczba wolnych strzelców przybywa nikt chyba nie ma wątpliwości. Nowoczesnych zawodów nie brakuje, nie brakuje też osób, które chętnie podejmują ten rodzaj zatrudnienia.

Właściciele jednoosobowych działalności gospodarczych to w dużej mierze freelanserzy…

To prawda. Jednoosobowa działalność gospodarcza jest bowiem bardzo dobrym  rozwiązaniem dla wszystkich tych osób, które rozliczają się z danymi firmami w oparciu o jakość wykonanego zlecenia. Tym samym pracują na swoje nazwisko, rozwijając swoją firmę. Jednocześnie posiadając cały pakiet ubezpieczeń, które powodują, że można poczuć się bezpiecznie w razie dłuższej choroby.

Problem jest właściwie tylko jeden. Wolni strzelcy często pozbawieni profesjonalnie wyposażonego biura nie do końca potrafią pracować w domu, który wypełniony jest różnego rodzaju rozpraszaczami.

Szukając rozwiązania okazało się, że dobrym pomysłem na rozwiązanie problemu będzie stworzenie dla tych osób, czegoś na wzór wirtualnych biur, czyli miejsc, do których będzie można przyjść w każdej chwili, spotkać się z potencjalnym klientem, popracować.

894779_here_we_go___

Usługa tego typu cieszy się coraz większym powodzeniem z kilku powodów, jednym z nich jest jednak aspekt finansowy. Mówiąc krótko, nie płacimy dużo, a zyskujemy bardzo wiele (miejsce do pracy, wizytówkę naszej firmy, atrakcyjny adres).

Więcej ciekawych informacji także tu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*