Zalety księgowości internetowej

Prowadzenie księgowości jest nieodłączną częścią prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Rozwiązaniem jest oczywiście zatrudnienie księgowej, jednak w takim przypadku trzeba się liczyć ze znacznymi kosztami. Co zrobić by księgowość nie uderzyła zbytnio po kieszeni?

Obecnie najprostszym rozwiązaniem jest skorzystanie z księgowości internetowej. W tym celu należy wybrać odpowiedni portal i skorzystać z oferowanego przez niego oprogramowania. Osoby zakładające własną firmę, powinny poważnie zastanowić się nad wyborem tego sposobu – zwłaszcza że ma on więcej zalet niż wad.

Główną wadą jest paradoksalnie samodzielność przedsiębiorcy – korzystając z księgowości on-line sam zajmuje się on swoimi rachunkami, a co za tym idzie jest też odpowiedzialny za wszystkie błędy. Fakt ten może odstraszać osoby, które o prowadzeniu firmy mają nikłe pojęcie. Ubezpieczenie i rzetelny portal powinny ten problem rozwiązać.

Główną zaletą księgowości internetowej są bez wątpienia zaoszczędzone pieniądze. Usługa taka jest dużo tańsza niż wypłata dla księgowej. Za takim rozwiązaniem przemawia również wygoda – przedsiębiorca ma dostęp do swoich rachunków 24 godziny na dobę, przez cały tydzień. Nie musi nawet wychodzić z domu, wystarczy że włączy Internet. Używane w księgowości on-line programy są niezwykle proste ze względu na ich intuicyjność , a także dostępność technicznej pomocy. Dużym udogodnieniem jest archiwizacja danych, a także nieograniczony dostęp do wszystkich dokumentów i możliwość skopiowania ich na dysk własnego komputera. Plusem jest również możliwość tworzenia gotowych do wydruku deklaracji takich jak np. PIT-4, VAT-7 czy ZUS DRA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*