Czy przyda Ci się klawiatura do tabletu?

Tablety to urządzenia, które mają coraz szerszą rzeszę odbiorców. Ich zaletami jest z pewnością duża mobilność, a także coraz niższe ceny połączone z lepszymi osiągami sprzętu. Tablet zabierzesz ze sobą wszędzie gdzie chcesz, a dodatkowo nie będzie on tak ciężki jak tradycyjny laptop.

Tabletów można używać do wielu zastosowań – surfowania po sieci, oglądania filmów czy też prostych prac związanych z pakietami biurowymi. Tu pojawia się jednak pewna niedogodność – nie każdy lubi pisanie na ekranie dotykowym, tym bardziej jeśli tekst ma być dłuższy niż standardowa wiadomość mailowa czy też wpis na facebooku. W takich przypadkach z pomocą przychodzi klawiatura zewnętrzna do tabletu. Dla kogo może okazać się ona przydatna?

Przede wszystkim dla osób, które chcą korzystać z takich programów jak word, excel, power point czy też ich darmowe odpowiedniki. W takim przypadku posiadanie klawiatury zwiększy znacznie komfort pracy, a co za tym idzie również jej szybkość i wydajność. Długotrwałe pisanie czy też wklepywanie dużej liczby danych poprzez ekran dotykowy nie jest niczym przyjemnym ani łatwym. Co więcej, wydajność takiej pracy jest bardzo niska co oznacza, iż tak naprawdę mało opłacalna.

Z klawiatury do tabletu będą również zadowoleni gracze. Ta grupa posiadaczy sprzętu z pewnością odczuwa czasem brak możliwości innego manipulowania czy też sterowania postacią niż poprzez ekran dotykowy. Najbardziej staje się to uciążliwe, gdy trzeba wykonać ruch wymagający precyzji – tu nieodzowna staje się bowiem strzałka lub klawisz z tradycyjnej klawiatury.

Czy każdy posiadacz tabletu powinien się w nią zaopatrywać? Stanowczo nie, ponieważ nie każdy będzie z niej korzystał. Jeśli Twoja interakcja z urządzeniem opiera się na surfowaniu po internecie oraz pisaniu krótkich wiadomości mailowych nie jest Ci ona do niczego potrzebna.

Podsumowując – zakup tego typu sprzętu peryferyjnego jest uzasadniony tylko w określonych przypadkach i ma raczej zastosowanie dla konkretnej grupy użytkowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*