Europejski Rejestr Informacji Finansowej – co to takiego?

Rynek szeroko pojętych finansów jest dziś utrapieniem wielu firm, jak i osób prywatnych. Każdy z nas dobrze kojarzy hasła takie jak długi i każdy pragnie je omijać z daleka. Czy działalność Europejskiego Rejestru Informacji Finansowej ma tylko takie założenie i co to w ogóle takiego?

Warto się zainteresować tym tematem, ponieważ w Polsce nie ma takich firm zbyt wiele. Istnieją dokładnie trzy, bo obok ERIF-u mamy też do czynienia z InfoMonitorem i Krajowym Rejestrem Długów, który jest chyba obecnie najbardziej znaną instytucją tego typu. Mówiąc tego typu, mamy na myśli Biuro Informacji Gospodarczej, ponieważ właśnie tym te firmy się zajmują. Europejski Rejestr Informacji Finansowej działa bardzo sprawnie na rynku od 2003 roku. Charakteryzują się tym, że co kwartał weryfikuje swoją bazę danych i wydaje wciąż aktualne statystyki.

Czym dokładnie zajmuje się ERIF? Do głównych zadań firmy należy przyjmowanie, przechowywanie i udostępnianie w razie potrzeby informacji gospodarczych o wszystkich zarejestrowanych w bazie danych firmach, zarówno zadłużonych, jak i tych mających czyste konto.

Dlaczego opłaca się być zapisanym w Europejskim Rejestrze Informacji Finansowej? Przede wszystkim opłaca się tam widnieć jako uczciwy i sumienny płatnik, bo to w pewnym sensie może nam gwarantować osiągnięcie sukcesu. Wpływa to bowiem niezwykle pozytywnie na wizerunek naszej firmy. Stajemy się bardziej wiarygodni w oczach całego otaczającego nas biznesu, a przede wszystkim pomaga nam to w zdobyciu i późniejszych relacjach z kluczowym dla naszej działalności klientem. Wpływa to na rozwój naszej firmy. Może to zabrzmieć nieco maślanie, ale takie świadczenie dobrze świadczy o nas.

Do ERIF-u trafia coraz więcej podatników, ponieważ świadczy on usługi bardzo pozytywnie nastawione na swoich klientów, na przykład stosując specjalnie oferty w okresach największego natężenia finansowego, takiego jak Święta Bożego Narodzenia. W 2011 roku obok masy dłużników w ich rejestrze znalazło się także ponad 1400 wpisów pozytywnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*