Feng shui a praca

feng shui

Praca to jedna z podstawowych, codziennych czynności człowieka. Wielu z nas zdaje sobie sprawę z tego, że na wydajność wpływa bardzo wiele czynników. Dla miłośników i wyznawców feng shui niezwykle ważne jest aranżacja pomieszczenia według określonych zasad. Jak one wyglądają?

Feng shui w gabinecie jest wyjątkowo istotne z kilku powodów. Po pierwsze dobrze wpływa na koncentrację. Po drugie podnosi nasze możliwości intelektualne. Po trzecie pozwala nam panować nad realizowanymi projektami. Poniższe wskazówki pomogą nam w podniesieniu wydajności. Poznajmy je.

feng shui

Biurko i jego ustawienie Biurko to podstawowy element, wpływający na efektywność naszej pracy. Dzięki jego odpowiedniemu ustawieniu możemy podnieść nasze wyniki w biurze. Jak je zatem ustawić, by znajdowało się zgodnie z zasadami feng shui?

Idealna pozycja dla biurko to pozycja dominująca. W jej przypadku należy siedzieć tak, by widzieć drzwi. Ważne jest, by nie było to tuż przy drzwiach, lecz w głębi pomieszczenia. W sytuacji, gdy będziemy siedzieć plecami do drzwi zaskoczyć może nas zarówno osoba wchodząca do gabinetu jak i wieści z sobą niosące. Pamiętajmy o tym urządzając każdy gabinet. Wróćmy jeszcze na chwilę do nieustawiania biurka obok drzwi. Jest to niekorzystne z prostego względu. Siedząc zbyt blisko wejścia nie można zapanować nad tym, co dzieje się w głębi pomieszczenia. Gdy będziemy z kolei siedzieć w głębi pomieszczenia, nasz autorytet dodatkowo wzrośnie.

Podobnie jak w innych pomieszczeniach, jeśli nie da się ustawić biurka tak, by widoczne były drzwi wejściowe, powieśmy nad nim lustro. Ustawiając biurko starajmy się ustawić je obok okna. Pamiętajmy także, by wszelkie sprzęty metalowe ułożone były przy zachodniej ścianie. Utrzymujmy również porządek na biurku, który nie będzie zakłócał naszych myśli.

feng shui

Gabinet i jego lokalizacja w firmie Gabinet dla najważniejszej osoby w firmie powinien znajdować się jak najdalej od drzwi wejściowych. Wpływa to za spokój podejmowania decyzji oraz odpowiedni dystans do pracowników firmy. Biurko w gabinecie, jak wyżej wspomniano powinno stać tak, by osoba siedząca miała widok na drzwi wejściowe. Idealnym miejscem będzie kąt na wprost drzwi.

Biurko pracownika nie powinno stać tuż przy biurku drugiej osoby. Praca z współpracownikiem twarz w twarz może nieść ze sobą częstsze konflikty.

Aby dodatkowo poprawić feng shui w pracy dobrze jest umieścić w gabinecie rośliny.

Gabinet i jego lokalizacja w domu Chcąc osiągnąć sukces w sprawach finansowych i biznesowych na gabinet wybierzmy pokój od południa. Jeśli pomieszczenie przeznaczone jest na inny pokój zaaranżujmy w innym pomieszczeniu akcenty związane z południem. Są to czerwień oraz symbole ognia np. świeczki.

Zatem do pracy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*