Jak wykończyć funkcjonalną kabinę prysznicową?

Kabina prysznicowa to rozwiązanie, które jest znacznie częściej stosowane niż wanna. Można ją bowiem wkomponować do aranżacji nawet niewielkiej łazienki. Kabina zapewnia wygodę i umożliwia mniejsze zużycie wody niż w przypadku wanien. Aby korzystanie z kabiny było naprawdę komfortowe, musimy pamiętać o kilku ważnych zasadach podczas jej wykańczania.

Właściwe miejsce

Przede wszystkim, aby nasza kabina prysznicowa była wygodna w użytkowaniu, musimy ją odpowiednio umiejscowić. Chodzi przede wszystkim o to, aby w jej pobliżu było wystarczająco dużo miejsca, żeby swobodnie wyjść spod prysznica i łatwo sięgnąć po ręcznik. Dobrym rozwiązaniem są kabiny narożne – pozwalają efektywnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Na szczęście w projektach domów i mieszkań są zazwyczaj zaznaczone miejsca, w których architekci przewidzieli kabinę, dlatego warto trzymać się tego podziału. Wiele praktycznych wskazówek odnoście aranżacji kabiny prysznicowej i łazienki można przeczytać w artykule : Spa we własnym domu.

Zabudowa podtynkowa

Dobrym sposobem na maksymalne wykorzystanie miejsca w kabinie prysznicowej jest również zabudowa podtynkowa. Dzięki temu wszystkie złącza są zamaskowane, a na powierzchni kafli widoczne są jedynie pokrętła baterii oraz deszczownica. W ten sposób zapewnimy sobie swobodę ruchów, nawet jeśli nasza kabina jest niewielka.

Półki i uchwyty

W funkcjonalnej kabinie prysznicowej nie może zabraknąć półek i uchwytów. Ustawimy na nich kosmetyki oraz przybory kąpielowe, dzięki czemu będą zawsze w zasięgu ręki. Półki możemy wykonać na etapie przygotowania zabudowy podtynkowej. Wykonamy je bezpośrednio w ścianie przy użyciu płyt gipsowo-kartonowych, które następnie zabudujemy kaflami. W ten sposób uzyskamy elegancki i minimalistyczny efekt. Możemy także przytwierdzić do ściany półki, przeznaczone do użytku w wilgotnych miejscach.

Dodatkowe elementy

W przypadku zabudowanych kabin, które dodatkowo posiadają obudowę z ciemnego szkła, warto uwzględnić oświetlenie w pobliżu kabiny. Ponadto warto również wyposażyć kabinę w maty antypoślizgowe, które będą nieocenione, jeśli pośród domowników znajdują się osoby starsze. Kolejnym elementem będzie specjalny wodoodporny stołeczek, który zapewni pozwoli nam usiąść w trakcie kąpieli np. w celu skorzystania z opcji hydromasażu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*