Co zamiast płytek? 4 kreatywne pomysły na wykończenie ścian w kuchni

Ściany w kuchni są narażone na szczególnie kłopotliwe zabrudzenia, dlatego tak ważne jest, aby wykończyć je przy użyciu nie tylko eleganckiego, ale też trwałego materiału. Jeśli poszukujesz niesztampowych rozwiązań i ściany w kuchni chcesz pokryć innym materiałem niż tradycyjne płytki, oto kilka inspirujących pomysłów.

Tapeta

Tapety pozwalają osiągnąć bardzo ciekawe efekty dekoracyjne – na rynku dostępnych jest wiele atrakcyjnych tapet, dlatego dzięki nim kuchnia może nabrać wyjątkowego charakteru. W kuchni najlepiej sprawdzą się tapety z włókna szklanego lub winylowe – są one najbardziej odporne na działanie wilgoci oraz na zmywanie. Aby uzyskać trwały efekt należy dobrze wyrównać podłoże przed nałożeniem materiału oraz stosować specjalny wodoodporny klej.

śniadanie

Drewno i panele drewnopochodne

Drewno w kuchni prezentuje się bardzo elegancko i sprawia, że w pomieszczeniu panuje przytulna atmosfera. W artykule http://mala-rzecz-a-cieszy.blogspot.com/2016/08/wnetrzarska-klasyka-czyli-drewno-w.html znajdziesz więcej informacji na temat mebli kuchennych i innych drewnianych elementów wyposażenia

Drewno możemy dobrać do koloru blatów lub wręcz przeciwnie – okładziny będą znakomicie kontrastować np. z kamieniem naturalnym czy konglomeratu. Ponadto zamiast naturalnego drewna na ścianach w kuchni możemy z powodzeniem zamontować panele drewnopodobne. Do ich wykonania stosuje się płytę MDF, która jest pokryta warstwami zabezpieczającymi. Dzięki temu panele nie tylko prezentują się znakomicie, ale również są trwałe.

kuchnia

Beton architektoniczny

Płyty z betonu architektonicznego powstają w oparciu o specjalną mieszankę cementowo-piaskową, wzbogaconą o dodatek włókien szklanych. W efekcie powstają płyty o różnych rozmiarach i kształtach w odcieniach szarości. Dzięki nim kuchnia nabierze industrialnego charakteru, dlatego beton architektoniczny będzie idealnym uzupełnieniem wnętrz, w których nie brakuje dodatków i mebli o przemysłowej stylistyce.

Szkło

Kolejnym rozwiązaniem, jakie możemy zastosować, jest pokrycie ścian szklaną taflą. Taflę z hartowanego szkła możemy przytwierdzić na ścianie pomiędzy dolnym i górnym rzędem szafek. Na rynku dostępne są szkła barwione, zdobione różnymi wzorami lub zupełnie przezroczyste. Te ostatnie prezentują się szczególnie dobrze, gdy przykrywają np. ścianę pokrytą starymi cegłami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*