Jaką siatkę ogrodzeniową wybrać?

Siatki ogrodzeniowe to jedne z najpopularniejszych rodzajów ogrodzeń. Ich główną zaletą jest szybki i łatwy montaż, a ponadto znacznie niższa cena niż w przypadku rodzajów ogrodzeń murowanych lub kutych. Jaką siatkę jednak najlepiej wybrać?

Kupując siatkę ogrodzeniową do zamontowania na swojej posesji powinniśmy kierować się przede wszystkim własnymi potrzebami. By podjąć możliwie najlepszą decyzję warto też poznać podstawowe rodzaje siatek ogrodzeniowych oraz ich właściwości.

Siatki ślimakowe, zgrzewane i ocynkowane

Jednymi z najchętniej wybieranych są siatki ogrodzeniowe ślimakowe. Są one wykonywane z drutu, dodatkowo ocynkowanego lub pokrytego warstwą PCV. Ich wadą może być jednak podatność na odkształcenia, w związku z czym zalecane jest jej wzmocnienie.

Innym rodzajem, równie często stosowanym, są siatki zgrzewane, zwykle pokrywane cynkiem. Siatki zgrzewane, dostępne między innymi na stronie castorama.pl, charakteryzują się one dużą wytrzymałością, sporą sztywnością oraz wyższymi walorami estetycznymi.

Z kolei siatki ocynkowane cechują się jeszcze większą sztywnością, a przez to również wysoką odpornością na uszkodzenia i odkształcenia mechaniczne. Minusem tego rodzaju siatek jest jednak fakt, że występują tylko w jednym kolorze. Z tego powodu są coraz częściej zastępowanie przez siatki i ogrodzenia powlekane PCV.

Siatka powlekana otuliną PCV i plastikowe PCV

Siatki ogrodzeniowe powlekane otuliną PCV składają się z trzech warstw: PCV, cynku i drutu stalowego. Ich niekwestionowanym atutem jest długa żywotność, wynosząca nawet 20-25 lat, a ponadto dostępność w wielu różnych kolorach.

Natomiast plastikowe siatki z samego PCV sprawdzą się głównie jako zabezpieczenie przed zwierzętami bądź szkodnikami. Tego rodzaju siatkę można też z powodzeniem wykorzystać jako osłonę dla iglaków lub zamontować na granicy trawnika i rabatki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*