New Balance wkracza za Warriora

Emblemat firmy Warrior zniknie w 2015 roku z koszulek takich zespołów jak Liverpool i Sevilla. Zostanie zastąpionym logiem New Balance, współpartnera biznesowego tej amerykańskiej marki.

Warrior wkroczył na europejski rynek sportowy w 2012 roku, kiedy to podpisał lukratywny kontrakt z jednym z najbardziej utytułowanych klubów piłkarskich, Liverpoolem. Producent sprzętu sportowego, który początkowo tworzył akcesoria do popularnej za Atlantykiem gry zwanej lacrosse, bardzo aktywnie zaczął pozyskiwać nowych klientów. Oprócz drużyny z miasta Beatlesów kontrakt z tym koncernem podpisały takie zespoły jak Sevilla, Porto i Stoke City.

Marka Warrior powstała w 1992 roku. W 2004 pakiet kontrolny przedsiębiorstwa wykupiła firma New Balance i od tamtej pory systematycznie zacieśniana jest współpraca między tymi dwoma spółkami.

Od sezonu 2015/2016 to właśnie logotyp New Balance będzie gościł na trykotach i obuwiu kontrahentów Warriora. Zaliczyć do nich należy również indywidualnych zawodników, takich jak Vincent Kompany z Manchesteru City czy Marounne Fellaini, zawodnik Manchesteru United wypożyczony do włoskiej Fiorentiny. Bliscy podpisania umowy są także Samir Nasri oraz Alvaro Negredo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*