New Balance wkracza za Warriora

Emblemat firmy Warrior zniknie w 2015 roku z koszulek takich zespołów jak Liverpool i Sevilla. Zostanie zastąpionym logiem New Balance, współpartnera biznesowego tej amerykańskiej marki.

Warrior wkroczył na europejski rynek sportowy w 2012 roku, kiedy to podpisał lukratywny kontrakt z jednym z najbardziej utytułowanych klubów piłkarskich, Liverpoolem. Producent sprzętu sportowego, który początkowo tworzył akcesoria do popularnej za Atlantykiem gry zwanej lacrosse, bardzo aktywnie zaczął pozyskiwać nowych klientów. Oprócz drużyny z miasta Beatlesów kontrakt z tym koncernem podpisały takie zespoły jak Sevilla, Porto i Stoke City.

Marka Warrior powstała w 1992 roku. W 2004 pakiet kontrolny przedsiębiorstwa wykupiła firma New Balance i od tamtej pory systematycznie zacieśniana jest współpraca między tymi dwoma spółkami.

Od sezonu 2015/2016 to właśnie logotyp New Balance będzie gościł na trykotach i obuwiu kontrahentów Warriora. Zaliczyć do nich należy również indywidualnych zawodników, takich jak Vincent Kompany z Manchesteru City czy Marounne Fellaini, zawodnik Manchesteru United wypożyczony do włoskiej Fiorentiny. Bliscy podpisania umowy są także Samir Nasri oraz Alvaro Negredo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*