Rozwój partnerstwa biznesowego

Biznesowe wyjście integracyjne

By prowadzić dobrze prosperującą firmę dbać należy o wiele czynników. Finanse, księgowość, zasoby ludzkie – najlepiej, by tymi wszystkimi dziedzinami zajmowały się osoby odpowiednio przygotowane do takich zadań. Jest jednak pewna działka, którą powinien zająć się osobiście szef przedsiębiorstwa.


Utrzymywanie pozytywnego wizerunku jest obecnie tak samo ważne, jak prowadzenie szczegółowej księgowości. Tak jak wiele innych dziedzin, tak i ta rozgałęzia się na kolejne podgrupy. Jedną z nich są relacje w sferze B2B, czyli business to business

Oddelegowanie zaufanego pracownika do przygotowania dobrego 'gruntu pod interesy’ to dość powszechna praktyka. Nie każdy kierownik jest osobą komunikatywną, otwartą, radosną i potrafiącą wzbudzić zaufanie. Jeśli jednak nam, jako szefom, nie brakuje tych cech a czas akurat na to pozwala, to jak najbardziej powinniśmy się tym zająć osobiście. Obecność osoby decyzyjnej jest na takich spotkaniach niezwykle istotna. Jeśli do naszego miasta przybywa delegacja złożona z kierownictwa współpracującej z nami firmy, powinniśmy zadbać, by czuli się oni odpowiednio docenieni i potraktowani z należytym szacunkiem. Sporo delegacji organizowanych jest tak, by przed spotkaniem właściwym zainteresowane strony miały okazję się spotkać na gruncie przypominającym ten prywatny. Jest to też świetna okazja, by wzbudzić poczucie zaufania i sympatii w odniesieniu do swojej osoby. Wtedy dalsza część negocjacji handlowych może być o wiele prostsza.

Kręgle to świetny pomysł na urozmaicenie spotkania biznesowego
W zależności od charakteru prowadzonego biznesu, te małe spotkania integracyjne możemy przeprowadzić na bardzo wiele sposobów. Dystyngowanych przedstawicieli rodzinnego biznesu stawiającego tradycję na pierwszym miejscu, ubranych w ciasne, acz bardzo eleganckie garnitury nie będzie bawić perspektywa strzelania w siebie kulkami wypełnionymi farbą. Paintball jest jednak świetny dla osób dbających o aktywność fizyczną i dla przedstawicieli firm, które w swojej misji promują aktywny tryb życia. Nico bardziej stonowaną formą aktywności są kręgle. Wrocław, Poznań, Kraków, Warszawa a także inne biznesowe miasta oferują naprawdę szeroki wybór takich miejsc. A jeśli nasi nowi biznesowi przyjaciele są fanami motoryzacji, to może zabierzemy ich na tor kartingowy? Możliwości, jakie oferują duże miasta jest bez liku, tak za dnia, jak i w nocy. Atrakcją samą w sobie jest nawet oglądanie, jak zmienia się charakter metropolii po zmierzchu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*