Virtual office i coworking

Virtual office oraz coworking to dość nowe pojęcia, które jednak zyskują coraz większą popularność. Dlaczego? Bo rozwój gospodarczy idzie w parze z nowoczesnymi rozwiązaniami, z którzy chętnie korzystają młodzi ludzie.

Zacznijmy od tego drugiego pojęcia. Coworking polega na tym, że osoby uprawiające wolne zawody skupiają się w jednym miejscu, aby wspólnie pracować. Oczywiście, ta współpraca nie polega na pracowaniu nad wspólnym projektem, bo każdy pracuje na własną rękę i jest specjalista z innej dziedziny. Coworking to rozwiązanie dla osób, które nie są zatrudnione na etat lub prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą. W domu często nie można skupić się na obowiązkach, bo zawsze jest coś innego do zrobienia. W najgorszej sytuacji są osoby posiadające dzieci, które bez przerwy przerywają pracę. Biura coworkingowe oferują miejsce przy biurku, gdzie można oddać się pracy w towarzystwie innych freelancerów. Jednak nie jest to tylko wynajęcie biurka, bo coworking to społeczność. Ludzie nawiązują kontakty przy kawie lub podczas przerwy na papierosa. Takie znajomości z ekspertami z innych dziedzin są bezcenne. Biurko można wynająć na cały miesiąc lub na określoną ilość dni w miesiącu. Dlatego można według własnych potrzeb połączyć pracę w domu z pracą w biurze coworkingowym.

Drugim, a właściwie w naszym przypadku, pierwszym pojęciem jest virtual office. Wirtualne biuro nazywa się także e-biurem. Idea polega na tym, że firmy mogą zlecić takiemu wirtualnemu biurowi prowadzenie działań z zakresu prowadzenia księgowości oraz zadań typowo biurowych i administracyjnych, na przykład odbieranie i wysyłanie poczty, prowadzenie rozmów telefonicznych. Wirtualne biura posiadają również sale, które można wynająć, aby przyjąć klienta oraz sale konferencyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*