Virtual office i coworking

Virtual office oraz coworking to dość nowe pojęcia, które jednak zyskują coraz większą popularność. Dlaczego? Bo rozwój gospodarczy idzie w parze z nowoczesnymi rozwiązaniami, z którzy chętnie korzystają młodzi ludzie.

Zacznijmy od tego drugiego pojęcia. Coworking polega na tym, że osoby uprawiające wolne zawody skupiają się w jednym miejscu, aby wspólnie pracować. Oczywiście, ta współpraca nie polega na pracowaniu nad wspólnym projektem, bo każdy pracuje na własną rękę i jest specjalista z innej dziedziny. Coworking to rozwiązanie dla osób, które nie są zatrudnione na etat lub prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą. W domu często nie można skupić się na obowiązkach, bo zawsze jest coś innego do zrobienia. W najgorszej sytuacji są osoby posiadające dzieci, które bez przerwy przerywają pracę. Biura coworkingowe oferują miejsce przy biurku, gdzie można oddać się pracy w towarzystwie innych freelancerów. Jednak nie jest to tylko wynajęcie biurka, bo coworking to społeczność. Ludzie nawiązują kontakty przy kawie lub podczas przerwy na papierosa. Takie znajomości z ekspertami z innych dziedzin są bezcenne. Biurko można wynająć na cały miesiąc lub na określoną ilość dni w miesiącu. Dlatego można według własnych potrzeb połączyć pracę w domu z pracą w biurze coworkingowym.

Drugim, a właściwie w naszym przypadku, pierwszym pojęciem jest virtual office. Wirtualne biuro nazywa się także e-biurem. Idea polega na tym, że firmy mogą zlecić takiemu wirtualnemu biurowi prowadzenie działań z zakresu prowadzenia księgowości oraz zadań typowo biurowych i administracyjnych, na przykład odbieranie i wysyłanie poczty, prowadzenie rozmów telefonicznych. Wirtualne biura posiadają również sale, które można wynająć, aby przyjąć klienta oraz sale konferencyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*