Darmowe programy dla firmy

Każda firma musi liczyć się z kosztami jej prowadzenia. Każda firma musi także posiadać pewne programy, bez których prowadzenia działalności gospodarczej było niemożliwe lub przynajmniej bardzo uciążliwe. Trzeba pamiętać o tym, że każdy program zainstalowany na firmowym komputerze musi być legalny. Na szczęście można wykorzystywać darmowe programy, które są tak samo funkcjonalne, co płatne.

 

Bez względu na profil działalności, każdy biznes opiera się na sprzedaży. A każda sprzedaż, zgodnie z prawem, musi być udokumentowana i opodatkowana. Dlatego istnieje obowiązek wystawiania rachunków lub faktur. Na szczęście, istnieją darmowe programy do wystawiania faktur, które można pobrać z internetu. Dzięki nim wypisywanie rachunków odręcznie może odejść do lamusa. Programy są tak opracowane, że pilnują, aby nie popełnić pomyłek, same podliczają należną kwotę.

W większości firm potrzebne są edytory tekstu oraz arkusze kalkulacyjne. Niektórzy managerowie muszą również tworzyć multimedialne prezentacje, które prezentują swoim klientom lub kontrahentom. Wcale nie trzeba kupować specjalnego oprogramowania, aby móc korzystać z edytora, arkusza lub programu do tworzenia prezentacji. Można użyć Pakietu Office, który jest bezpłatny, bezpieczny i legalny.

Sprawne i regularne komunikowanie się z partnerami biznesowymi to integralny element prowadzenia biznesu. Jednak rachunki za rozmowy telefoniczne mogą przyprawić o ból głowy. Żeby zaoszczędzić na telefonie można używać darmowych komunikatorów internetowych. Do prowadzenia rozmów najpopularniejszy jest Skype, który daje możliwość nie tylko przysyłania głosu, ale także obrazu, więc można zobaczyć rozmówcę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*