Poznaj siebie dzięki dobremu szkoleniu

Podobno sukces zależy w 10 procentach od talentu, a w 90 od ciężkiej pracy. Jak to rozumieć ? Każdy rozumie sukces po swojemu. To, co dla jednej osoby jest sukcesem, wcale nie musi być dla innych. Nie ma tez gotowej recepty na sukces, jednak można wymienić czynniki sprzyjające oraz wspomagające karierę.

To na pewno ocena samego siebie, czyli wysokie poczucie własnej wartości, świadomość tego, kim jesteśmy, jakie są nasze możliwości życiowe, zawodowe, jakie są predyspozycje psychiczne,wiedza, umiejętności i doświadczenie. To pozytywna samoocena, daje wysokie poczucie własnej wartości, a w efekcie daje dobre relacje z ludźmi. Niskie poczucie własnej wartości objawia się chwiejnością decyzji, unikaniem nowych znajomości. Człowiek z poczuciem własnej wartości ma pozytywny stosunek do innych. Zna swoje mocne i słabe strony, nie obwinia innych za własne niepowodzenia, bierze pełną odpowiedzialność za wszystko, co robi, jest wytrwały w działaniu, wierzy w siebie.

Jednym z najważniejszych elementów w drodze do sukcesu jest umiejętność wyznaczania celów. To jasno wytyczona droga, plan osiągania tego, do czego zmierzasz. Nic tak nie ogranicza i nie frustruje jak brak widoków na przyszłość.

Cierpliwość, determinacja i wytrwałość w działaniu. Sukcesem jest realizowanie swoich zamierzeń mimo trudności i okresów zniechęcenia. Obecność porażki jest nieunikniona, bo tam gdzie jest sukces jest i porażka. Najrozsądniej traktować ją jako kolejną porcję wiedzy o życiu.

Entuzjazm i radość z tego co robimy ma ogromne znaczenie w osiąganiu sukcesu. Optymizm sprzyja wszystkiemu, sprawia, że dobre nastawienie daje w skutkach pozytywne kontakty z ludźmi oraz zwiększa możliwość uzyskania tego, co chcesz osiągnąć. Czasem podjęcie ryzyka jest naszą życiową szanse, wtedy postawa asertywna, która daje zazwyczaj poczucie bezpieczeństwa powinna odejść na drugi plan.

Równowaga emocjonalna, czyli wewnętrzny spokój sprawia, że działania są planowe, spokojne, panujesz nad tym, co robisz, radzisz sobie ze stresem i z uczuciami negatywnymi. Posiadając spokój ducha możesz czuć się szczęśliwy, czerpać przyjemność z pracy oraz cieszyć się życiem. Negatywne uczucia odbierają wewnętrzny spokój należą do nich zwątpienie, lęki, obawy, zmartwienia, żal, poczucie winy, złość, zazdrość, zawiść i gniew, a do tego skutecznie psują relacje z innymi.

Znając podstawowe czynniki sukcesu watro zadbać o dodatkową wiedzę i szkolić się z ulubionych dziedzin. Na przykład do popularnych szkoleń marketingowych możemy zaliczyć szkolenia biznesowe, handlowe, obsługa klienta, perswazja, efektywna sprzedaż, telemarketing, zarządzanie itp. Realizując swój plan inwestycji we własne Ja. Jesteś w stanie szybko stać się ekspertem w swojej dziedzinie, a wiedza to drugi filar, aby odnieść prawdziwy i długotrwały sukces w życiu zawodowym oraz osobistym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*