Większa firma to większa odpowiedzialność – zautomatyzuj swoje działania

ryzyko

Przedsiębiorstwo, które funkcjonuje na tyle sprawnie że jego struktury regularnie się rozrastają to doskonała wiadomość dla szefostwa. Jednak wiąże się to nierozerwalnie z coraz większą ilością pracy, którą musimy włożyć sprawne funkcjonujący system informatyczny.

Takie oprogramowanie jest niezbędne w praktycznie każdej firmie. Oddziały połączone w jedną sieć komunikacyjną pozwalają na łatwą współpracę i centralizację działań. Jednak kiedy przychodzi do nawet najprostszych aktualizacji oprogramowania tudzież instalowania nowych programów, które pomogą w pracy konieczne jest, by zajął się tym ktoś z działu IT. Zazwyczaj nie ma jednak możliwości, by w kilkunastu bądź kilkudziesięciu placówkach zrobić to szybko i sprawnie. Wtedy z pomocą przychodzi nam rozwiązanie, które służy do zarządzania strukturą informatyczną.

Dzięki temu wszystkie czynności, które wymagają ingerencji w system podmiotów mogą zostać wykonane zdalnie, z jednego urządzenia. Na przykład dzięki Windows Intune będziemy mieli możliwość przeprowadzenia audytu komputerów pod kątem zabezpieczeń antywirusowych, aktualizacji czy licencji; stanie się możliwe także przydzielanie konkretnych uprawnień, które muszą zostać zatwierdzone centralnie. Nie zwalnia to pracowników poszczególnych oddziałów z dbania o swoje systemy, ale nam pozwala trzymać rękę na pulsie – dzięki alertom będziemy w stanie bardzo szybko wykryć potencjalne zagrożenie. Natomiast dzięki specjalnej konsoli zawartej w programie nie będziemy musieli instalować wszystkiego po kolei na każdym komputerze – będziemy mogli to zrobić od razu na wszystkich.

Brak zaufania wobec własnych pracowników może się szybko obrócić przeciwko nam, ale dodatkowe zabezpieczenie cennych danych firmowych to konieczność. Wymaganie i sprawdzanie po kolei, czy każdy z podwładnych ma najnowszą aktualizację zabezpieczającą przed oprogramowaniem szpiegowskim to bardzo czasochłonne i schematyczne zajęcie. Obecnie kluczem do sukcesu jest produktywność, dlatego jeśli ktoś ręcznie zajmuje się kwestiami, które z powodzeniem mogą być zrobione przez programy, traci do konkurencji niezbędny dystans z każdą zmarnowaną minutą. Konsekwencją takich działań może być na przykład wizerunek firmy, która nie nadąża za nowinkami technologicznymi i organizacyjnie jest dekadę za konkurencją. A na to nikt nie może sobie pozwolić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*